Ve Özal’dan Sonra Kaybolan Yıllar

Büyük ideallerle girdiği siyaset hayatını bitirdikten sonra bir işadamı olarak Türkiye’nin darboğazlarına şahitlik eden Ahmet Kurtcebe Alptemoçin, ikinci kitabında, 1991-2003 yılları aralığında yaşananları analiz ediyor.

1994 ve 2001 Krizlerinin nedenlerini ve sonuçlarını irdeleyen “…VE ÖZAL’DAN SONRA / Kaybolan Yıllar ” okuyucuya, Ahmet Kurtcebe Alptemoçin’in anılarının yanı sıra dönem tanıklarının yorumlarını ile gazete, kitap ve dokümanlarla beslenen bilgiler ışığında, Türkiye’nin ‘Kaybolan Yıllar’ının fotoğrafını sunuyor.

İki bölümden oluşan ve nehir söyleşi tekniğinde hazırlanan kitapta, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel önemli açıklamalarda bulunurken, dönemin önemli aktörleri de yaşanan olayların bilinmedik yönlerine açıklık kazandırıyor.

Bu dönemde bakanlık yapmış Ayfer Yılmaz, Aykon Doğan, Ekrem Pakdemirli, Hikmet Uluğbay, Necmettin Cevheri, Oğuz Tezmen, Tahir Köse gibi eski bakanlar; Mahfi Eğilmez, Murat Semercigil, Nevzat Saygılıoğlu, gibi bürokratlar o dönemde yaşadıklarını anlatıyor ve bir dönemi aydınlatıyorlar…

(Bu kitap 2010’da yayınlanmıştır)

(Editör-Söyleşi;Semra Topçu )