Fenerbahçe isyanı; “Damat istifa” sloganı, “TFF istifa”ya dönüşürken Ahaber tahriki dikkat çekti

AKP’nin FETÖ borsasında 3,8 milyon liralık köşk rüşveti, siyasi ayağı başka yerde arama dedirtti… 3 milyon 864 bin TL değerindeki boğaz manzaralı köşkün Ahmet Taçyıldız hakkındaki FETÖ evrakının temizlenmesi için eski İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürü Özgür Taşdemir’e verildiği ileri sürüldü.

Damat Fenerbahce’yi bezdirdi, futbolda taht oyunları… Konda’nın son analizi, AKP’deki kopuşu gösterdi… Dün Fenerbahçeli taraftarlar, takım aleyhine hakem hataları yapıldığını belirterek Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) önünde eylem yaptı. Taraftarlar, TFF yönetimininin istifasını istedi. Hafta sonu da Fenerbahçeliler, “Damat Berat istifa” sloganları ile Kadıköy’ü inletmişti. Yandaş A Haber ise, Fenerbahçelileri kızdıran, skandal bir habere daha imza attı. ‘Belgesel’ gibi seslendirilen haberde ‘Mesele Futbol Değil, Mesele Başka…” iması yapıldı.

İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti’nin dönemin Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Burhan Kuzu’nun nüfuzunu kullanarak yargıya baskı yaptığı iddialarına ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı sessizliğini bozdu. Başsavcılık yetkilileri Kuzu hakkındaki soruşturmanın Özel Soruşturma Bürosu tarafından yürütüldüğünü açıkladı.

Seçim dönemi boyunca Mansur Yavaş’a karalama kampanyasının baş aktörü olan, iktidar medyası tarafından “saygın iş adamı” denilerek manşetlere taşınan, Mansur Yavaş’a siyasi ve ahlaki sınırları aşıp her türlü iftira atılması için haftalarca gündemde tutulan Necmettin Kesgin hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yakalama kararı çıkarıldı.

ABD, Barış Pınarı Harekâtı nedeniyle Ekim 2019’dan bu yana uyguladığı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik yaptırımları kaldırdı.

KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, siyasette yaşanan kutuplaşmanın seküler kesimi konsolide ederken muhafazakârlarda ise kopuşa neden olduğunu söyledi. T24 yazarı Murat Sabuncu Sayıların Dili’nde yorum yapan Ağırdır, “Türkiye toplumu beka deyince siyasi liderlerin kurduğu devletin bekâsını anlamıyorlar. Bir arada yaşamın bekâsını anlıyorlar. Çevre, kadın hakları, tüketici hakları duyarlılığı sekülerlerde de muhafazakârlarda da eskisinden daha fazla gelişiyor. Bu sahiciliğini yitiren medya ve siyaset arasında insanlar da hala kimliğini sahiplenerek, kutuplaşmanın bir ekseninden ortaya doğru hareket etmiş durumda. En azından 10 puanlık büyük bir kitle bu durumda” diye konuştu.

Semra Topçu’nun Haber Defteri’ndeki tüm başlıklar için linki tıklayınız lütfen: