Gazi Üniversitesi’nde skandal… “Çaktırmadan kızların resimlerini de görürüz” diyen dekan tepkiler üzerine istifa etti

AKP’nin kindar ve dindar neslini yetiştirecek Profesörlerin hali tepki çekti…

Gazi Üniversitesi’nde skandal… Fen Fakültesi Dekanı Orhan Acar, video konferans görüşmesinde yayını açık unutup öğrencileri hakkında iğrenç sözler söyledi. “Kızların resimlerini de görüyoruz böylece ha, çaktırma” diyen dekan, yayında olduğunu öğrenince neye uğradığını şaşırdı. Dekan istifa etti.

Instagram’dan yaptığı canlı yayınla gündem olan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ‘reis’ diye hitap eden Prof. Şafak Ertan Çomaklı, geçen hafta Anadolu Üniversitesi Rektörlüğünden istifa etmişti. Sağlık sorunlarını gerekçe göstererek üniversiteye veda eden eski rektör, kendisine dış güçlerin saldırdığını ve milli yazılımdan rahatsız olduklarını iddia etti.

Bu arada dün tepki çeken Fatih Tezcan hakkında tepkiler üzerine soruşturma haberi geldi. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Fatih Tezcan’a “Biz bir daha sokağa çıkarsak eğer kimleri toplayacağız, listelerden haberiniz var mı sizin, ailenizi nasıl koruyacaksınız?” sözleri nedeniyle ‘Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik ile Halk Arasında Korku ve Panik Yaratmak Amacıyla Tehdit’ suçlarından soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Gündemdeki bu haberler yorum ve analizleriyle:

 

https://www.youtube.com/watch?v=5HaNgw6tjO8&feature=youtu.be