Ak trollerden taciz! Kaftancıoğlu iğrenç mesajları paylaştı

AKP’de kafalar karışık; AKP’li hesaplarından ahlaksız paylaşımlar yapılırken, Bülent Arınç duaya itiraz etti!

AKP’lilerin sosyal medya etik kurallarına uyacakları iddiasıyla hesaplarına yeşil toplar koymalarıyla birlikte kadınlara tehdit, hakaret ve küfür savuran hesapların adresi de belli oluyor. Kaftancıoğlu, Laçin ve Mengü, kendilerien gelen taciz içerikleri mesajları paylaştı. AKP’li Mahir Ünal’a çağrıda bulunan Kaftancıoğlu, “Yardımcı olayım, etik kurallara sonuna kadar uyan hesaplarınızı takip etmeyi gözden kaçırdıysanız eğer. Haksızlık olmasın arkadaşlara. Unutmadan; etik kurallara uymak, işaret koymakla değil, etik ilkelere inanmakla oluyor. Hatırlatmayı görev sayarım” dedi.

Youtube’da Kemal Öztürk’ün programına katılan Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç’ın, korona virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerle ilgili ölenler için ezanlardan sonra dua okunmasına tepki göstermesi gündem oldu. Sözleri büyük tepki toplayan Arınç, “Böyle yaparak insanları nefret mi ettiriyoruz yoksa insanların dini duygularını daha mı canlı tutuyoruz. Bana kalırsa ben bu bir ‘bid’at’tır” dedi. 15 Temmuz Gazileri, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç’ı sosyal medyada istifaya çağırdı, sosyal medyada #İstifaEtArınç etiketi ile kampanya başlattı.

Bu arada Ak trol Abdurrahman Uzun, Hadi Özışık ile Süleyman Özışık kardeşlerin İnternet Haber’de yayınlanan Perde Arkası isimli programında FETÖ’nün medya yapılanması iddiasıyla yargılanan ve aralarında Atilla Taş ve Murat Aksoy gibi isimlerin de bulunduğu kişilerin tahliyelerinin nasıl önlendiğini anlattı. Abdurrahman Uzun, FETÖ’nün medya yapılanması iddiasıyla yargılanan ve aralarında Atilla Taş ve Murat Aksoy gibi isimlerin de bulunduğu kişilere yönelik 2017 yılında verilen tahliye kararının ardından sosyal medyada başlattığı kampanya sonrası ağır ceza mahkemesi kurulduğunu ve tahliyelerin geri alındığını söyledi. Tepki çeken program sosyal medyada “yargı bağımsızlığı” tartışması başlattı.

Gündemdeki tüm başlıklar: