Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hedef gösterdiği CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım’ın tutuklanmasına tepki yağdı.

İktidarın yeni yalanı Adana Yüreğir’de! Erdoğan CHP’yi PKK ile bir tuttu…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hedef gösterdiği CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım’ın tutuklanmasına tepki yağdı. CHP Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkek, iktidarın gerçeği çarpıtarak mağduriyet yarattığını belirtirken,  Adana’da vefa destek grubuyla kavga ettiği iddia edilen CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı Yıldırım, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasının ardından yapılan itiraz sonucu tutuklanmıştı. Teslim olmaya gitmeden önce açıklama yapan Yıldırım, “Henüz Van’da şehit olan vefa destek grubu personellerinin acısını yaşarken, bu yönde asılsız suçlamalara maruz kalmak benim için kabul edilemez bir durum” demişti.

Bu arada Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Yüreğir İlçe Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım hakkında verilen tutuklama kararının ardından, heyet oluşturulması talimatı verdi. Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı başkanlığındaki heyette, Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır yer alıyor.

Trol sosyal medya hesapları ve iktidar destekçisi medya tarafından hedef gösterilen Taylan Kulaçoğlu ve Hakan Gülseven dün Ayvalık’ta gözaltına alındı. Gözaltı gerekçesinin “Suç işlemeye tahrik ve suçu ve suçluyu övme” olduğu öğrenildi.

RTÜK’ün son bir buçuk yıllık kararlarını inceleyen Üst Kurul Üyesi İlhan Taşcı, hazırladığı raporda muhalif kanallara 36 ayrı kararla toplam 11 milyon TL ceza verildiğini açıkladı. Taşçı, yandaş kanalların ise yalnızca uyarıldığını belirtti. RTÜK’ün bu hafta öldürme listesinden söz eden yayın nedeniyle Ülke TV’ye ceza verip vermeyeceği merak ediliyor.

Televizyonda 12 yaşın doğurganlık için en uygun zaman olduğu yönündeki skandal ifadeleriyle büyük tepki çeken Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven’in Üniversitelerarası Kurul’un belirlediği doçentlik şartlarını yerine getirmediği iddia edildi. Bu çarpıcı iddianın sahibi ise MEF Üniversitesitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut. Köşe yazısında doçentlik başvurularında SCI-Expanded veya SSCI kapsamındaki dergilerde en az 3 özgün makalenin yayımlanması gerektiğini belirten Prof. Dr. Erkut, Özgüven’in yayımlanan hiçbir makalesi olmadığına dikkati çekerek, “Dr. Özgüven Türkiye’de hiç bir üniversitede bırakın profesör, doçent bile olmamalı” ifadesini kullandı.

Gündem Yayını: