AKP’nin çok tartışılan uygulamalarını savunmak zorunda kalan 4 ismin zor günleri… Tarihe bakın nasıl geçecekler?

AKP’nin hızlı baskı manevraları arasında, uygulamaları savunmak zorunda kalıp, çelişkiler içinde ortada kalan 4 isim…

AKP’nin baskıyla iktidarda kalma çabası sürerken, bölünmüş baro düzenlemesi perşembe günü Meclis genel kuruluna gelecek, sırada fişleme yasası ve sosyal medya düzenlemesi var. Bu süreç antidemokratik olmasına rağmen yeterince tartışılamadan, kamuoyunun tepkileri ve eleştirileri ışığında yasalar olgunlaştırılmadan, hızla işlerken süreci savunmak zorunda hissedip, aslında ortada kalan ama bir yandan da yoğun eleştiriler alan 4 isim dikkat çekiyor. İşte kendiyle ve koltuğuyla çelişmesine rağmen yaptıkları açıklamalar nedeniyle tarihe absürd bir şekilde geçecek olan o dört isim:

Metin Feyzioğlu; Türkiye Barolar Birliği Başkanı olarak, 78 baronun karşı çıkmasına rağmen, baroları temsil ettiğini unutup, iktidarı temsil ederek tepki çekti. Feyzioğlu, savunup, baroları suçladı.

Abdülhamit Gül; Adalet Bakanı olarak, baroları bölme girişiminin olmadığını iddia ederek yürüyüşe geçen barolara tepki gösteren “Teklif yok ki, hangi maddesine karşı çıkıyorsunuz” dedikten hemen sonra Saraydan Meclis’e gönderilen teklifle yüzleşmesine rağmen kamuoyundan özür dilemedi, tepki çekti.

Sosyal medya düzenlemesi ile birlikte gündeme gelen Meclis’te Netflix yasağını savunan youtuber milletvekili Rümeysa Kadak; meğer Meclis’te yasama faaliyeti olmayan bir milletvekili imiş.  Meclis’teki Netflix yasağına ilişkin eleştirilere “TBMM dizi izleme değil, çalışma yeri” diyerek yanıt veren AKP Milletvekili Rümeysa Kadak’ın Meclis’te yaptığı kayda değer hiçbir çalışma bulunamadı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, sosyal medyaya etik kurallar getiriyorum diye ortaya çıkan ve yeşil toplu hesapların mucidi. Yeşil toplu hesapların ahlaksız-çirkin saldırı sonucunda uygulamayı kaldırmak zorunda kaldı.

Gündemdeki diğer başlıklar:

Yine zam! Benzin zamlandıkça zamlanıyor; 1 Temmuz’da 6,17 idi, bugün 6,38… AKP’nin zamları gizleme formülü; mehter marşı gibi iki ileri bir geri…

AKP’li Çekmeköy ve Bursa belediyeleri israfla gündemde…
İBB ataması tartışılıyor; Can Akın Çağlar’ı CHP dana önce yolsuzlukla suçlamıştı…
25 kişinin öldüğü sorumluların cezasız kaldığı Çorlu Tren Katliamının yıldönümü; adalet arayışı sürüyor #CorluTrenKatliamı