AKP kadın kolları 81 ilde Dilipak hakkında suç duyurusunda bulundu.

AKP İl Kadın Kolları 81 ilde Abdurrahman Dilipak hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusuna ilişkin İstanbul’da da yapılan basın açıklamasında AKP İstanbul milletvekilleri Mihrimah Belma Satır ve Emine Sare Aydın katıldı. AKP Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, “Sözde bizimle birlikte siyasi hareketin içindeymiş gibi görünen gazeteci ve sosyal medya fenomenlerinin karşısında asla susmadık, susmayacağız. Kadınlarımıza yönelik ağır hakaretli içerik artık teşkilatımızda bardağı taşıran son damla olmuştur. Genel merkezimiz, köşe yazarı Abdurrahman Dilipak’ın, AK Parti’li kadınlara dönük hakaret ve çirkin yakıştırmaları nedeniyle yargıya başvurmuştur.” dedi.

Bu arada Dilipak’tan sonra Fatih Tezcan’ın “İstanbul Sözleşmesini savunan o…çocuğudur” sözleri tartışılıyor… Tezcan, AKP Kadın Kolları’nın suç duyurusunda bulunduğu Yeni Akit Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak’a destek çıktı. Daha önce Atatürk’e ettiği hakaretlerle bilinen Fatih Tezcan, bu kez İstanbul Sözleşmesi’ni savunanlara sosyal medya hesabı üzerinden küfür etti. Tezcan’ın skandal ifadeleri: “İstanbul Sözleşmesi şöyle iyi böyle kötü bi s.ktirin gidin yeter be!” ,  ” 1 sene önce yanıma alabildiğim kızım sırf örtündü ve imam-hatibe gidecek diye anası tarafından kaçırılmış, bana 1 soru sormadan okula yazılmış, hâlâ gevezelik!” , “Ocağına ateş düşmeden konuşan O… Çocuğudur.”

İstanbul Sözleşmesinden imza çekmek tartışmasının vardığı nokta bu iken, AKP içinde tartışmanın nasıl bir kırılma yarattığını ortaya koyan önemli bir değerlendirme de dikkat çekti. MetroPOLL Araştırma Merkezi kurucusu Prof. Özer Sencar, İstanbul Sözleşmesi tartışmasında kadınların zafer kazandığını söylerken, “Erdoğan bu olandan son derece pişmanlık duyuyordur. Benim tanıdığım kadarıyla Erdoğan,  bir yanlış yaptık kadınları muhalefette birleştirdik diyordur. Bence kadınlar bu konuda başarılı oldular, zafer kazandılar. Kadınlar muhalefet etmenin tadına vardılar” dedi. RS FM’de Atilla Güner’le Akşam Postası programına konuk olan Sencar, 2011’de Avrupa Konseyi Belgesi olarak İstanbul’da kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında kabul edilen sözleşmeyle ilgili tartışmayı yorumladı.

Gündemdeki diğer başlıklar:

Cumhur ittifakının çatırdaması; Meral Akşener’in Babacan ziyareti…
Türkiye’nin acı gerçekleri; sefalet endeksinde 4. sırada!
Okullar ne zaman açılacak?
Gündem yayını: