CHP’de yine yeniden tuhaf bir Atatürk tartışması…

Atatürk’e atfen, “Gazi Mustafa Kemal” demeyi tercih ettiğini belirten ve partisinden de bazı isimler dahil olmak üzere sosyal medyada tepki gören CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, tartışmaya “Atatürk” diyerek nokta koydu.  Sözcü Gazetesi yazarı Serpil Yılmaz, internet ortamında yapılan Taksim Toplantıları’nın onur konuğu olan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun Atatürk’e atfen üç kez “Gazi Mustafa Kemal” ifadesini kullandığını yazdı. Eski TBMM Başkanvekili Uluç Gürkan’ın, Kaftancıoğlu’na “Atatürk adını kullanmamak tercihiniz mi?” diye sorması üzerine Kaftancıoğlu’nun da, “Kişilerin isimlerinden söz ederken, belirli alışkanlıklarla bunların özel atıflarla kategorize edilmesine karşıyım. Yıllardır kullandığım gibi bu şekilde ifade etmek, kendimi ait hissettiğim bir ifade olduğu için tercih ediyorum” yanıtını verdiğini aktardı. Kaftancıoğlu’nun, sözlerine başta CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan olmak üzere bazı CHP’liler tepki gösterdi. Tepkiler üzerine Kaftancıoğlu, “Böylesi bir dönem ve gündemde, bu açıklamayı yaptırmak zorunda bırakanları; “Atatürk hayatta olsaydı önce sizleri ve klavye Atatürkçülerini sopayla kovalardı”(böyle referanslarda onların hakkı:)) ) diyerek vatandaşın aklına, vicdanına ve hafızasına teslim etmiş olayım…” notuyla paylaşım yaptı.
Atatürk’e atfen, “Gazi Mustafa Kemal” demeyi tercih ettiğini belirten ve partisinden de bazı isimler dahil olmak üzere sosyal medyada tepki gören CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, eleştirilerin başlangıç noktası olan Sözcü’deki yazının ‘çekilmek istenen noktaya getirildiğini’ belirtirken, “Keşke Serpil Yılmaz, toplantıyı daha dikkatli dinleyerek kurtuluş mücadelesini ve devamında Cumhuriyetin ilk yıllarında kalkınma devriminin nasıl başarıldığını toplantıda da aynı günkü konuşmasını birkaç kez referans gösterdiğim Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu zahmet edip dinleyebilseydi eğer şahsımın ve partimin Atatürk’e ve Cumhuriyete olan bakışını daha iyi idrak edebilirdi” ifadesini kullandı. Kaftancıoğlu, söz konusu yazı için “Hem partime, örgütümüze hem de toplantıya görüş, öneri ve sorularıyla katılan çok değerli isimlere büyük bir haksızlık içermektedir” dedi.
İşin tuhafı ise Cumhuriyet Halk Partisi’nde yine Atatürk tartışmasının yaşanması… Zira CHP Atatürk’ün mirası üzerinde kurulu bir parti ve Türkiye’de gerici çevrelerin hedefindeki Atatürk ve zihniyetinin en son tartışmasının yapılacağı yerin CHP olması gerekir…
Cinci Hocanın pornografik din istismarı; tarikatlar, cemaatler ve hacı-hoca gerçekleri…
Türkiye’de #rezilliğindibi yaşanıyor!  Türkiye’yi sarsan taciz skandallarına bir yenisi İstanbul’dan eklendi.  Esenler’de kendisini ‘Cinci Hoca‘ olarak tanıtıp, kadınların vücuduna yazılar yazarak cinsel istismarda bulunan Burhan D. tutuklandı.
AKP etkinlikleri iptal edilmezken korona mücadelesinde zaafiyet…
10 milyon aile 1000 liraya muhtaç; eğitimde fırsat eşitsizliği, uzaktan eğitimsizlik!
Oruç Reis geri döndü, hezimet mi?