Türkiye’yi karıştıran hakim Akın Gürlek’e sert tepki; “Seyyar giyotin”, “Adaletin celladı”

Berberoğlu’nun yeniden yargılanması için başvuru yapıldı. İstanbul 14’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nin AYM’nin verdiği hak ihlali kararını tanımayarak, milletvekilliği düşürülen CHP’li Enis Berberoğlu hakkında verdiği kararda direnmesi İstanbul 15’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ne taşındı. CHP’li Özgür Özel, Mahkeme Başkanı Akın Gürlek’in aldığı diğer kararlardan örnekler vererek, “Bu adalet celladını, seyyar giyotin olarak mahkeme mahkeme gezdiriyorsunuz” dedi.

Barış Terkoğlu’nun hatırlattığı tecüvüz davası…

Barış Terkoğlu Cumhuriyet’teki yazısında, son dönemde tartışmalı kararlarda imzası olan İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi Hâkimi Akın Gürlek’i yazdı. Terkoğlu, Gürlek’in Fethullah Gülen’in kardeşi Seyfullah Gülen ve iki oğlunun karıştığı ve kapatılan tecavüz dosyasına ilişkin haberleri üç yıl önce yasaklattığını hatırlattı.

Işıklar yanarken ülke kararıyor! Adaletsizlik örnekleri…

44 elektrik şirketi vatandaştan tahsil etti ama devlete ödemedi!

Ankara’da ‘7’nci Ayında Covid-19’ raporunu açıklamak isteyen İSİG Meclisi üyelerine polis müdahale etti, 8 kişi darp edilerek gözaltına alındı. Rapora göre, 7 ayda en az 294 emekçi Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

AKP’liler Erdoğan’ı dinlemiyor; Meclis’e aktif katılım çağrısı yanıt bulmadı…

Gıdayla ilgili haberlere sansür getireceği endişesiyle tepkilere neden olan kanun teklifindeki ilgili maddeler geri çekildi. Düzenlemenin iptali için imza kampanyası başlatan sivil toplum örgütleri karardan memnun.

Gündem yayını: