CHP’li Gök’ten AKP milletvekillerine hodri meydan:

 

CHP’li Gök’ten AKP milletvekillerine hodri meydan:

“Yüreğiniz yetiyorsa gelin sokakta köylere beraber gidelim!”

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, iktidar partisi milletvekillerine “Cesursanız, yüreğiniz yetiyorsa gelin sokakta, pazarda birlikte gezelim” diye meydan okudu.

KRT TV’de Semra Topçu ile Haftanın Panoraması programında Ankara’nın ilçe ve köylerini sürekli gezdiğini söyleyerek ekonomik darboğazı anlatan Gök, hodri meydan dedi. Gök’ün sözleri şöyle:

“İktidar partisi milletvekillerinin kendilerine güvenleri varsa, cesurlarsa bizlerle beraber sahayı dolaşmalarını teklif ediyorum. Gelsinler Kızılay’da yanımıza kimseyi almadan birlikte yürüyelim, esnafı beraber dolaşalım.

Masrafları ben karşılayayım, ulaşım araçlarını temin edeyim Ankara’nın ilçelerine gidelim Polatlı’ya, Haymana’ya Gölbaşı’na gidelim, köylere gidelim. Çiftçi ne yapıyor ne ekiyor ne biçiyor, beraber tespit edelim. Yüreği yeten, cesur bir AKP milletvekili varsa bütün masraflarını ben karşılamak kaydıyla kendisiyle pazara esnafa ilçelerimize köylerimize gitmeye davet ediyorum.

Siyaset iddia işidir, ben bir iddia taşıyorum. Bizi izleyenler karşısında hodri meydan diyorum; buyurun beraber gezelim diyorum. Ben haksızsam halk nezdindeki karşılığını görmeye ve ceremesini çekmeye hazırım. Siz hazırsanız, siz de buyurun. Pembe tablo çizmeye çalışmasınlar, sokaktaki vahim gerçeği görsünler.”