Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Aldemir Sinan Ateş suikastını değerlendirdi

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Aldemir’den MHP’li Yalçın’a:

“Ne yapacaksınız lan? Hepimizi mi öldüreceksiniz?”

“Devlet Bey partiye hâkim değil mi?”

“Bir süredir çok insan dövdüler, kimse ağzını açmadı”

“Bu iş o kadar büyük ki, mafya devlete hakim olmuş!”

   Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanlarından, bir süre Alparslan Türkeş’in danışmanlığını yapmış olan Alaattin Aldemir, Sinan Ateş cinayetinin “ülkücü harekette bir travmaya neden olduğunu” ve bu sayede hareketin “özgürleşeceğini söyledi. Aldemir, cinayetle ilgili açıklamasında “Hiç kimse suskunluğumuzun asaletinden cesaret almaya kalkışmasın” diyen MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’a Ne yapacaksınız lan? Hepimizi mi öldüreceksiniz?” yanıtını verdi.

“Devlet Bey partiye hâkim değil mi, değilse “Arkasında başka bir irade mi var?” diye soran Aldemir, eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş cinayetinin peşini bırakmayacaklarını söyledi.  MHP’den ayrılarak bir süredir CHP’de politika yapan Aldemir, cinayetle ilgili konuşmayan Milliyetçi sivil toplum örgütlerini de eleştirdi. Aldemir, KRT TV’de katıldığı “Semra Topçu ile Haftanın Panoraması” programında özetle şu görüşleri dile getirdi:

    Mezarına toprak atanlar belli

Sinan Ateş arkadaşımızın mezarının üzerine toprak atanlar belli. Mezarını kazanlar ve kazdıranlar kim ve amaçları ne? Bunu sorguladığımız zaman gerçeğe ulaşabiliriz. Ben CHP’ye geçtiğim için bu vahim olayı istismar ediyor değilim. Birilerinin sahip çıkması lazım.

Davamıza hizmet ettik, yanlış da yaptıysak bedelini ödedik. Söz söyleme hakkımıza karışamazsınız kardeşim. Allah bu hakkı vermiş, devlet bu hakkı vermiş. Siz devletten büyük müsünüz ya? Saddam rejimi mi burası?

    Çok insan dövdüler

Ülkücü hareket çok büyük bir travma geçiriyor. Bundan emin olun. Bu cinayet yeni bir dönemin başlangıcı. Bu travma hayra sebep olacak. Ülkücü hareket de burada özgürleşecek. Türk milliyetçileri de özgürleşecek.

Bir süredir, çok insan dövdüler kimse ağzını açmadı. Mesela İstanbul’da İmamoğlu’na destek veren Demokrat Ülkücüler Bildirisini okuyan Recep Küçükizsiz’e saldırdılar. Ankara’da Alpaslan Türkeş Vakfı’na saldırıldı. Bunlar bir sürecin sonucudur bakın.

     Pisliğe bulaşanlar ayıklanmıyor     

Bir harekette milyonların içinde 100-200 kişi kişi pisliğe bulaşmış olabilir. Ama bu hareketin yetkili makamlarında oturanlar, bunları hukukun demir tarağıyla tarayıp dışarıya atması lazım. Atmıyor. Ülkücü hareket içinde ülkücü mafya ile mücadele eden tek benim.

MHP’den ayrıldığım zaman rahmetli Rahşan Ecevit’e dediler ki, “Ya biz mafyayı atıyoruz partiden.” Peki fotoğraf çektirdikleriniz ne iş yapıyordu? Çiçek Sevenler Derneği başkanı mıydı, yoksa Kanarya Sevenler Derneği başkanı mı? Biri çıkmış Sinan Ateş arkadaşımıza rahmetliye FETÖ diyor. Hepimiz kırk kişiyiz, hepimiz birbirimizi iyi biliriz.

Sen o alandasın biz bu alandayız kardeşim girme siyasetin alanına. Girersen yarın bu devlet değişir ve sonuçlarına katlanırsın. Tehdit filan etmiyorum. Bu işin ucunu bırakmayacağız biz.

Takipçisi olacağım, namus şeref sözü veriyorum.

   Milliyetçi örgütler neden susuyor?  

Şimdi diyorlar ki MHP susuyor. Peki Devlet Bey ile 25 yıldır görev yapan, Devlet Beyin partiden attığı, Ülkü Ocakları eski genel başkanları neden susuyor? Sadece bunlar mı? Milliyetçi sivil toplum örgütleri, Türk ocakları var, Aydınlar Ocağı var; şu var bu var, niye susuyorsunuz? Milliyetçi akademisyenler niye susuyor? Bir akademisyen öldürülmüş burada.

Hrant Dink dahil diğer suikastlara Türk milliyetçileri duyarsız kaldı. Bundan sonraki suikastları nasıl önleriz? Ermeni, Kürt, kim olursa olsun suikasta uğradığı zaman sokakları doldurmalıyız. Bunu yapmazsak bu süreç devam eder; bu alaca karanlık kuşağı devam eder.

Başımızın çaresine bakarız

    Tetikçi kim ki yani, tetikçiyi bulmakta ne var? İnek Şaban filmleriyle büyüyen insanlar 20 yıldır AK Partiyi iktidarda tutuyor, Kurtlar Vadisi ve Deli Yürek filmleriyle büyüyenler de işte bunları icra ediyor. Atariyle büyüdükleri için ölümü bayılma zannediyor bunlar. Sert konuştuğumun farkındayım, aileler sahip çıksın çocuklarına. Biz geçmişte şiddete bulaşmış insanlarız. Bizim üzerimize gelinirse, devlet eğer başınızın çaresine bakın derse biz bakarız.

Sayın Kılıçdaroğlu’na saldırı oldu, Sayın Genel Başkan beni susturdu. Bir daha saldırı olursa susmam. Bu kapıdan alıp, arka kapıdan bırakan devlet görevlileri de bu işte sorumlu. Kendilerini kurtaramazlar.

    Mafya devlete hakim olmuş

Bu iş o kadar büyük ki, mafya devlete hakim olmuş! Biz haydut devlet miyiz? Gri listedeyiz kara listeye mi girelim? Bu mu Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışan? Sadece MHP zarar görmüyor ki, ortağı AK Parti de çok büyük zarar görüyor.

Ben kimseyi suçlamıyorum ama bir MHP’li yetkili (Semih Yalçın) demeç veriyor, suskunluğumuzu bilmem ne yapmayın! Ne yapacaksınız lan? Hepimizi mi öldüreceksiniz? Kusura bakmayın lan kelimesini kullandım, seyircilerden özür diliyorum ama o beyefendi anlasın diye. Bugüne kadar Ülkücü harekete ve devletime zarar vermeyeyim diye konuşmuyordum.

İki yıl önce Etimesgut’ta 26 kişi bana saldırdı. 60 yaşındayım, onların yaşında oğullarım var benim. Bana dediler ki bunlardan şikayetçi ol. Ben 80 öncesi devrimcilerle kavga yaptığım zaman da şikayetçi olmadım, muhbirlik yapmadım; Ülkücüyü hiç şikayet etmem.  Ama kim olduklarını da biliyoruz, niye gönderdiklerini de biliyoruz.

   Devlet Bey partiye hakim değil mi?

Devlet Bey partiye hakim değil mi, değilse “Arkasında başka bir irade mi var?” Bu soruyu da soruyorum ben. Kaosa oynayan başka bir irade mi var? Devleti suçlamıyorum ama devletin içinde derin devletçilik oynayan, derin çeteleri suçluyorum, varsa… Yoksa, suç işleyen bu kapıdan girip, öbür kapıdan nasıl çıkıyor kardeşim? Bunu bana izah edecekler.

Bir milletvekili Türkiye Cumhuriyeti’nin polisine diyor ki, ‘Siz gidin efendiniz gelsin’. Senin efendin kim lan? Sen kimsin? Türk devletinin polisine nasıl bunu söyleyebiliyorsun? Sizin özelliğiniz ne kardeşim, mavi kanla mı doğdunuz?

    Bu davayı haydut takımına yedirmeyeceğiz

Bu vatanı benden daha çok mu seviyorsunuz? Ee biz Ülkücüyüz! Benden daha çok mu bedel ödediniz lan? Ne zannediyorsunuz kendinizi? Biz devlet ve dava zarar görmesin diye sustuk ama bundan sonra susmayacağız. Bu olayı, bu işi sonuna kadar takip edeceğiz Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu ile beraber.

Üç hilali yargılatmayalım kardeşim, ben de onu istiyorum. Bu olayın üzerinden Türk milliyetçiliği tasfiye edilmesin. Bu cumhuriyeti ve bu davayı, bu haydut takımına yedirmeyeceğiz.

Bu işin failleri çıkacak ortaya her kimse… Ben artık doldum, yeter. Korku duvarını aştı bu toplum. Benim üzerinden CHP’ye, Selçuk Bey (Özdağ) üzerinden de “Altılı Masa”ya kumpas kurulmaya çalışıldı. O saldırı sırasında Selçuk Beyin üzerinde silah olsaydı. Saldırıya uğradığımda benim üzerimde silah olsaydı, ülkücü vurmuş olacaktık, öyle lanse edilecekti.

Bir tezgah var burada bakın basit olaylar değil bunlar. Onun için Devlet Beyi aşan bir akıl mı var diyorum? Çünkü rahmetli Başbuğ da derdi, “İçimizde bir el var oğlum, dikkat et”. O zaman anladım ki, MHP’de Alpaslan Türkeş’in dışında bir MHP var. Türkeş’in kontrol edemediğini bunların kontrol ettiğini zannetmem.

Ya dava zarar görür diyorlar! Hangi dava kardeşim? Arkadaşımız ölmüş, sizin davanız ne gelin de bir tartışalım. Yeter, bizl oynamayın, vatanseverliğimizi, milliyetçiliğimizi dinimizi istismar etmeyin.